Wycieczki

ZAKOŃCZENIE SEZONU TURYSTYCZNEGO Szlakiem Marcina Lutra z okazji 500 lecia Reformacji

Termin: 
Od sob., 2017-10-28 do ndz., 2017-10-29
Cena: 
360zł

W roku 2017 przypada pięćsetna rocznica wywieszenia przez Marcina Lutra w Wittenberdze słynnych tez, które dały początek reformacji. Jedną z wielu imprez i akcji skupionych na tym jubileuszu jest Europejski Szlak Reformacji

Zwiedzanie: Lipsk – drugie co do wielkości miasto Saksonii, stolica europejskiej książki, muzyki. I handlu. Miejsce, gdzie twórca reformacji Marcin Luter często przebywał, a w 1519 r. odbył słynną dysputę lipską z legatem papieskim, która ostatecznie ukształtowała jego poglądy. Zwiedzanie starego miasta i kościoła św. Tomasza, znanego z muzyki Jana Sebastiana Bacha, pomnik Bitwy narodów pod Lipskiem.

Torgau – stare miasto nad Łabą. W wyniku reformacji, w 1523 r . miasto opowiedziało się za naukami Marcina Lutra a władze zamknęły istniejące tu klasztory. Miasto stało się silnym ośrodkiem luteranizmu. Tutaj została pochowana żona Marcina Lutra Katarzyna von Bora, W 1530 sformułowane zostały tu Artykuły torgawskie, stanowiące podstawę wyznania augsburskiego. Zwiedzanie zamku Hartenfels, najpiękniejszego zamku renesansowego w Niemczech. Wittenberga - miasto powiatowe w środkowych Niemczech, w kraju związkowym Saksonia-Anhalt Centrum reformacji, znane z działalności Marcina Lutra. Zabytki związane z pobytem Marcina Lutra w Wittenberdze (dom Lutra, dom Melanchtona, kościół miejski i kościół zamkowy).

Świadczenia:

  • przejazd autokarem turystycznym
  • nocleg ze śniadaniem (pokoje 2 os. z łazienką)
  • opiekę pilota i przewodnika
  • ubezpieczenie KL/NWW

Bilety wstępu we własnym zakresie: razem ok. 25 Euro